Naše úspechy

2004 – s hrou Na stromoch sa žilo ľahšie sme sa stali na regionálnej prehliadke Laureátom, s postupom na Krajskú súťažnú prehliadku ochotníckych divadelných súborov a divadiel mladých „ XXX. ročníka Zochova divadelná Revúca.“

2008ocenenie  za najlepší ženský herecký výkon v hre Slobodný so záväzkami v rámci regionálnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov pre Moniku Krnáčovú.

2008 – kolektív Divadla Zelienku je víťazom „Krupinských cechových hier“.

2010 – ocenenie  za najlepší mužský herecký výkon v hre Páračky v rámci regionálnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov pre Stanislava Bačíka.

2010 – sme získali v rámci súťažnej prehliadky divadelné prekáračky vo Viniciach pri Hon. Nemciach putovnú cenu“Divadelné drevo“ s hrou Celebrity.

2012 – s hrou Rozprávka o hlúpej žene sme si vybojovali v rámci krajskej súťažnej prehliadky postup na celoštátnu prehliadku Divadlo a deti v Rimavskej Sobote.

2013 –  sme po druhýkrát získali v rámci súťažnej prehliadky divadelné prekáračky vo Viniciach pri Hon. Nemciach putovnú cenu“Divadelné drevo“ s hrou Horí ohník horí.

2013 – náš talentovaný člen Daniel Detto vyhral súťaž scenáristov Divadelne mladí za napísanie rozprávky Čarovný klobúk. Táto rozprávka bude mať premiéru 07.12.2013, kedy si ju príde pozrieť aj sám Mikuláš s Anjelmi a Čertom:)

2014 – s hrou Baldachýn sme vyhrali regionálnu súťažnú  prehliadku divadelných ochotníckych súborov Divadelné slávnosti Podpoľania a Hontu 2014 a postúpili   na Krajskú  súťažnú prehliadku amatérskeho činoherného divadla a divadla mladých v Tisovci.

2014 – po tretíkrát putuje „Divadelné drevo“ zo súťažnej prehliadky vo Viniciach ku Zelienkovcom, vďaka ukážke z divadelnej hry Baldachýn a Čarovný klobúk.

2014 – na letnom divadelnom festivale KasiopeaFest v Budmericiach získala komédia Horí ohník horí ocenenie za najlepšiu inscenáciu a Daniel Detto cenu za najlepší mužský herecký výkon.

2015 – s rozprávkou Čarovný klobúk sme po úspešnom umiestnení na regionálnej súťažnej prehliadke,  postúpili na krajskú prehliadku tvorby dospelých hrajúcich pre deti Rozprávkové javisko.

2015  – s hrou Komédia na šnúrke sme vyhrali regionálnu súťažnú prehliadku divadelných ochotníckych súborov a zúčastnili sa Krajskej súťažnej prehliadky amatérskeho činoherného divadla a divadla mladých v Revúcej.

2015  – letný festival KasiopeaFest v Budmericiach bol opäť úspešný. Nielenže bol zapísaný do knihy rekordov ako najväčší divadelný ochotnícky festival, ale obhájili sme na ňom aj minuloročné úspechy. Réžiu našej hry Komédia na šnúrke ohodnotila odborná porota cenou najlepšej réžie. Cenu za najlepší mužský herecký výkon získal Michal Pavlenda.

2016 – rozprávka Čertovské dary po úspechu v regionálnom kole prehliadky divadelných ochotníckych súborov postúpila na krajskú súťažnú prehliadku tvorby dospelých hrajúcich pre deti Rozprávkové javisko. Odborná porota pozitívne ohodnotila tvorbu Daniela Detta, ktorý napísal scenár pre spomínanú rozprávku.

2017 – komédia s detektívnou zápletkou Pán a pani Morganovci. Manželstvo je ... je z pohľadu odbornej poroty našou – doteraz – najúspešnejšou hrou pre dospelých. Na krajskej súťažnej prehliadke Zochova Revúca sme si odniesli krásne tretie miesto a Petra Fóglová si z regionálnej prehliadky (predstaviteľka pani Morganovej) odniesla titul najlepšia herečka.

2017 – veľmi úspešná divadelná sezóna priniesla úspech aj rozprávke Adonin palác, s ktorou sme si vybojovali účasť na celoslovenskej prehliadke Divadlo a deti.